Pasifik Forum
Sahaya sporun güzellikleri yansıtılsın Di12110
Pasifik Forum
Sahaya sporun güzellikleri yansıtılsın Di12110
Pasifik Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Paylaşıma Açılan Forum Sitesi

AnasayfaLatest imagesKayıt OlGiriş yap
Sayfayı FaceBook'ta Paylaş

Sahaya sporun güzellikleri yansıtılsın

2 posters
YazarMesaj
Panzehir
Acemi Üye!
Acemi Üye!
Panzehir

Rep Puanı : 4
Pasifik Puan : 47950
http://www.forumpasifik.net.tc

ForumPasifik Cüzdan
Altın Altın: 0
Para Para: 5

Sahaya sporun güzellikleri yansıtılsın Empty
MesajKonu: Sahaya sporun güzellikleri yansıtılsın   Sahaya sporun güzellikleri yansıtılsın IiconminitimeminiduvarsPerş. Eyl. 22, 2011 8:40 pm

"Sahaya sporun güzellikleri yansıtılsın"

Vali Şahabettin Harput, Bursaspor-Beşiktaş maçı öncesi Özlüce tesislerinde açıklamalarda bulundu.

[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

Bursa Valisi Şahabettin Harput,spor ile ilgili her yanlışın kulübe, takıma, oyuncuya ve seyirciye zarar verdiğini belirterek, "Bugün bu anlamda yeni bir döneme kapı açılmaktadır. Yeni bir spor barışının güzel örneğini Bursa'da gerçekleştireceğiz. Fair-Play örneğinin güzel bir hareketini Bursa'da başlatmak istiyoruz. Sporun bütün güzelliklerinin sahada yansıtılmasını diliyorum" dedi.

Spor Toto Süper Ligi'nde bu akşam Ata türk Stadı'nda oynanacak Bursaspor-Beşiktaş maçı öncesi Özlüce tesislerinde açıklamalarda bulunan Vali Şahabettin Harput, Bursaspor ile Beşiktaş arasında centilmence bir maçın oynanacağına inandığını söyledi. Daha önce yaşanan olayların iki kulübe de zarar verdiğini dile getiren Harput şunları söyledi:

"Bu maçın dostça geçeceğini düşünüyorum. Geçtiğimiz sezon oynanamayan acısı herkesi yaralayan o görüntüler, birçok insanın ceza almasına ve yaralanmasına yol açtı. Hem de Bursaspor'umuza ciddi sıkıntılar yaşattı. Yanlışı bir yanlışla cevap veremeyiz. Dünyada hukuk sistemleri yanlışı yapanlara karşı onlara müeyyide uygulamak için vardır. Yanlışı kim yaparsa yapsın o yanlışın cezasını o yanlış yapan çekecektir. Ama yanlış yapanlar bazen o yanlış sebebiyle en yakınlarına ve sevdiklerine zarar veriyorlar. Sevdiklerini üzüyorlar. Böyle bir yanlışın bir daha yaşanmaması için oynanacak Bursaspor ile Beşiktaş arasındaki mücadele için önemli kararlar alındı. Bursaspor'umuza verilen 5 maçlık cezanın kaldırılmasının tek şartı Bursa'ya gelecek olan seyirci ve taraftarlarının bizim tarafımızdan kendilerine güvence verilmesiydi. Biz güvence vermek suretiyle Bursaspor'umuzun cezasını kaldırmış olduk. Biz bu güvenceyi verdiysek Bursa'ya ve Bursaspor taraftarına güvendiğimiz için verdik."

"HER TÜRLÜ KISITLAMAYI KALDIRDIK"

Bursaspor taraftarlarının Beşiktaş maçında kendilerini mahcup etmeyeceğine inandığını kaydeden Vali Harput, Bursa'nın son derece sıcak bir ev sahipliği yapacağını ifade etti. Harput, "Bursa, son derece güzel bir konukseverlik örneği gösterecek. Maç dostça ve centilmence bir maç olacak. Beşiktaş kafilesi, Bursa'ya geldi. Bursaspor heyeti bugün Beşiktaş kafilesini kaldığı otelde nezaket ziyaretinde bulundu. Bu manada Bursaspor yönetimini kutluyorum. Bursaspor yönetiminin sergilediği bu güzel örneği taraftarlar tarafından da sergileneceğine inanıyorum. Bu seneki müsabakaya bizim seyirci getirme noktasındaki her hangi bir yasak ve engelleme koymadık. Her türlü kısıtlamayı kaldırdık. Federasyonunun öncülüğünde Bursaspor ile Beşiktaş kulüplerinde kendi aralarında centilmenlik gösterisi içerisine girerek bu yılki müsabakaya karşılıklı olarak seyirci götürülmemesi konusunda bir karar aldılar. Bunun temel amacı neydi? Yüksek tansiyon olabileceği ve yeni hadiselerin çıkmamasına fırsat vermemek için bu sene her iki takım, gönüllü olarak seyirci götürmeme kararı aldı. Geçtiğimiz yıl yaşanan olaylardan biraz daha zaman geçmesini temenni ettiler. Artık bu iki güzide kulübümüzün arasındaki olumsuz duyguların tarihin derinliğine gömülsün istediler. Bu iki kulübün yaptığı anlamlı hareketi ben fevkalade karşılıyorum. TFF'nin bu konuda verdiği desteği takdirle karşılıyorum" diye konuştu.

"YENİ BİR DÖNEME KAPI AÇILMAKTADIR"

İki kulübün verdiği karara hem Beşiktaş hem de Bursaspor taraftarının saygı duyacağını söyleyen Harput, "Hiçbir insan istemez ki kendi yanlışından dolayı sevdikleri mağdur olmasın. Şu an için mevzuat sistemi sadece müsabaka ile alakalı değil, futbolcuyla alakalı değil. Spor ile ilgili her yanlışın kulübe takıma oyuncuya seyirciye şehre zarar verdiği ortaya koymaktadır. Bugün bu anlamda yeni bir döneme kapı açılmaktadır. Yeni bir spor barışının güzel örneğini Bursa'da gerçekleştireceğiz. Fair-Play örneğinin güzel bir hareketini Bursa'da başlatmak istiyoruz. Yapılacak müsabakada yeşil beyazlı takıma başarılar diliyorum. Sporun bütün güzelliklerinin sahada yansıtılmasını diliyorum" şeklinde konuştu.
BlackTigeR
Pasifik•Admin
Pasifik•Admin
BlackTigeR

Rep Puanı : 25
Pasifik Puan : 48636
http://www.forumpasifik.net.tc

ForumPasifik Cüzdan
Altın Altın: sınırsız
Para Para: sınırsız

Sahaya sporun güzellikleri yansıtılsın Empty
MesajKonu: Geri: Sahaya sporun güzellikleri yansıtılsın   Sahaya sporun güzellikleri yansıtılsın IiconminitimeminiduvarsPaz Ekim 30, 2011 5:14 pm

Güzel bilgi verici şeyler paylaşıyorsun fakat alıntıysa alıntı diye not et lütfen...
https://forumpasifik.yetkin-forum.com yada http://forumpasifik.ne

Sahaya sporun güzellikleri yansıtılsın
1 sayfadaki 1 sayfası