Pasifik Forum
Aziz Yıldırım'dan Bombalar ! Di12110
Pasifik Forum
Aziz Yıldırım'dan Bombalar ! Di12110
Pasifik Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Paylaşıma Açılan Forum Sitesi

AnasayfaLatest imagesKayıt OlGiriş yap
Sayfayı FaceBook'ta Paylaş

Aziz Yıldırım'dan Bombalar !

2 posters
YazarMesaj
VladRacul
Pasifik•Moderatör
Pasifik•Moderatör
VladRacul

Rep Puanı : 21
Pasifik Puan : 49055
http://www.forumpasifik.net.tc

ForumPasifik Cüzdan
Altın Altın: 5
Para Para: 15

Aziz Yıldırım'dan Bombalar ! Empty
MesajKonu: Aziz Yıldırım'dan Bombalar !   Aziz Yıldırım'dan Bombalar ! IiconminitimeminiduvarsÇarş. Şub. 23, 2011 9:46 pm

Aziz Yıldırım'dan bombalar!

Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, derbide yaşananlara açıklık getirirken, Basketbol Federasyonu'na da tehdit savurdu.

Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım, Beşiktaş derbisinin devre arasında protokol tribününde yaşanan olaylara açıklık getirirken, Fenerbahçe Bayan Basketbol Takımı'nın Spartak Moskova'ya yenildiği FIBA Bayanlar Avrupa Ligi çeyrek final ilk maçı sonrası Basketbol Federasyonu'nu tehdit etti.
Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, Beşiktaş derbisinin devre arasında protokol tribününde yaşanan olaylara açıklık getirdi.
Yıldırım ayrıca, Fenerbahçe Bayan Basketbol Takımı'nın Spartak Moskova'ya yenildiği FIBA Bayanlar Avrupa Ligi çeyrek final ilk maçı sonrası da Basketbol Federasyonu'na ağır suçlamalarda bulundu.
İşte Aziz Yıldırım'ın Beşiktaş derbisinde yaşanan olaylara ilgili yakın çevresine yaptığı açıklamalar:
Alex'in formasını istedi
Hiç kimse doğruyu söylemiyor. Ben ve gözlemci arasındaki olayı sanki oradaymış gibi yorumluyorlar. Şeref tribününde olan olaydan sonra koridorda gözlemci yanıma geldi. Bu doğru. Ancak iddia edildiği gibi olay gerçekleşmedi.
Olayları sorup rapor tutmak istediğini bildirmedi. Sadece Alex'in formasını istediler. Biz de arkadaşlara sordurduk. Alex formasını Guti'ye vermiş. Bu yüzden kendilerine veremedik. Olay budur. Gözlemci maçın başından beri hep yanımızdaydı zaten.
Yorumlandığı gibi değil
Sehpaya çıkma sebebim ise anlatılan ya da yorumlandığı gibi değil. Bir dakikalık bir olaydı, çok büyütüldü.
O kadar kalabalıktı ki... O hengamede Murat'a saldırıyorlar sandım. Kargaşa onun tarafındaydı. Murat, ortada kalmıştı. Bakmak istedim. O kalabalığın içinde göremediğim için de sehpaya çıktım. Ne yapacaktım? Orada durup bekleyecek miydim?
Soyunma odası basmadım koridorda hakkımızı korudum
İki ay önceki Sivas maçında yaşanan bir olayı gündeme getirip, soyunma odası bastığımı söylüyorlar. Bu konu sık sık gündeme getiriliyor. Evet, o maçta soyunma odası koridorlarında hakeme rastladım ve tepkimi koydum. Herkes çok iyi biliyor ki, o koridiorlardan Fenerbahçe takımının soyunma odasına gidiliyor. Herkes oradan geçiyor.
Ben soyunma odası falan basmadım. O gün yaşananlardan sonra kimse ağzını açıp bir kelime etmedi. Neden? Çünkü Fenerbahçe geriye düşmüştü. 9 puan gerideydi. Şimdi Fenerbahçe tırmanışa geçti ya konuşmaya başladılar.. Neden o zaman konuşmadılar? Eğer liderle aramızdaki 9 puanlık fark devam etseydi yine kimse bir şey demezdi. Ben Fenerbahçe'nin başkanıyım. Tabii ki Fenerbahçe'nin haklarını koruyacağım.
Konuşurken düşünecekti Vardar'ın elini sıkmam
Beşiktaş yöneticisi Sinan Vardar, benim elimi tutana kadar Fenerbahçe camiasına leke vurmaya çalıştığı zamanı düşünecek. Tabii ki elini sıkmam.
Sen koskoca Fenerbahçe camiasını şaibe altına almaya çalışacaksın, sonra da elini uzatacaksın. Bu nasıl iş. Kimse o eli sıkmamı beklemesin. Ev sahibi olabilirler. Ancak ben o eli sıkmam.
Sinan Vardar ne demişti?
Özellikle F.Bahçe maçlarını yakın takibe aldıracağız. Bundan böyle hakem soyunma odasına gidecek yöneticiler de ayağını denk alsın. F.Bahçe Başkanı Aziz Yıldırım, soyunma odası koridorlarında hakemleri karşılayarak doğru mu yaptı?
Son dönemde F.Bahçe'nin maçlarına Kuddusi Müftüoğlu'nun verilmeye başlandığını belirtiyorlar. F.Bahçe bu hakemle son deplasman maçında da kazandı. Beşiktaş içeride kaybetti. Bunun ardında mutlaka bir şey mi arayalım? Müftüoğlu'nu da hakem odası basan yöneticiler gibi takip ettireceğiz.
Benim üzerimden F.Bahçe yıpratılıyor
Derbinin güzelliklerinden ve atılan 6 golden bahseden yok. Şeref tribünündeki olaylar gündeme getiriliyor. Burada iyi niyetten söz edilemez.
O gün derbide 6 gol atılmış. Herkes tarafından beğenilmiş bir derbi var. İşin futbol güzellikleri konuşulmuyor. Ferrari'nin yaptıkları bilerek yapılmış gibi anlatılıyor.
Şeref tribünündeki olan olaylar gündeme getiriliyor. İlk kez bu kadar güzel derbi oynanmış. 6 tane güzel gol atılmış. Bu tarafı hiç konuşulmuyor. Nereden bakarsanız bakın burada iyi niyet yok. Benim üzerimden F.Bahçe yıpratılıyor.
Cevahir yanıma gelip üzüntülerini belirtti
İsmail Cevahir iyi çocuk. O gece yaşanan olayların ardından yanıma geldi ve özür diledi. İsmail Ünal'la kişisel sorunum var. Siz kusura bakmayın' dedi. Olayların bu kadar büyütülmesinin sebebi açık. Fenerbahçe şampiyonluk potasına girdi. Şimdi herkes Fenerbahçe'yi aşağı çekmeye çalışıyor.
BASKETBOL FEDERASYONU'NA AĞIR SUÇLAMALAR
Bu arada Aziz Yıldırım, Hacettepe Üniversitesi Doping Kontrol Merkezi'nin hatalı doping kararının ardından ilk kez konuştu. Merkez yöneticileri başta olmak üzere basketbol federasyonu yetkilileri hakkında zehir zemberek açıklamalar yaptı.
Yıldırım, Caferağa Spor Salonu'ndaki maçın ardından yaptığı açıklamada, doping kontrol merkezi ve federasyonun el ele Türkiye'ye belki de ilk defa gelecek Avrupa Lig şampiyonluğunu engellediklerini iddia etti. Aziz Yıldırım, şöyle konuştu:
İlk yarı öne geçtik ama sonra kaybettik. Sporun içinde var, hepsi olabiliyor ama esas nokta buralara gelirken, sezon başında Avrupa şampiyonluğu için yola çıkan bir Fenerbahçe Spor Kulübü'nün basketbol takımı...
Sağ olsun Hacettepe Üniversitesi'nin doping merkeziyle Federasyon el ele, belki de ilk defa Türkiye'ye gelecek Bayanlar Avrupa Ligi şampiyonluğunu engellediler. İkisi beraber el ele. Önce teşhis koydular, 'Kanser', 3 ay sonra 'Sen kanser değilsin' dediler. Zaten o ara öldü... Hasta öldü zaten...
BİZ HATA YAPTIK ÜZGÜNÜZ İLE BU İŞLER OLMAZ
Sorumluların bu hafta içinde bir karar vermelerini isteyen Yıldırım, sözlerini şöyle sürdürdü:
O istifa etsin, bu bilmem ne... Bunların hepsi doğal. Bunları istemek de hakkımız, tabii ki. Bu sorumlular, bu hafta içinde artık bir karar versinler, ne yapacaklarına. Doping merkezi mi kapanacak... Yani, 'Biz hata yaptık, üzgünüz' ile bu işler olmaz. Bunun bir bedeli var.
Maddi bedeli var, şusu var, busu var. Manevi değeri var. İnsanlar üzülüyorlar. İnsanlar bu takımın peşinde mücadele ediyorlar. Destek vermek için tribünlerde harçlıklarından paralar artırarak maça gidiyorlar, bilet alıyorlar. Şimdi bunların hepsini unutacağız, 'Hata yaptım kusura bakma...'
Böyle bir şey olamaz. Kabul etmiyorum, bunu da. Buradan, hem doping merkezi kapansın... Hacettepe ne alıyorsa üstüne alsın. Yani öyle Hacettepe'yi lekelemek anlamında konuşmuyorum ama bir bilim yerinin verdiği bu kararla bizim şampiyonluğumuz engelleniyor.
Ben bunu geçen gün söyledim. Zaten biliyorduk, güme gitti. Çünkü biz ona göre bir takım kurmuştuk. Bugün gördük, biliyorduk bunların bu noktaya geleceğini.
FEDERASYON GEZMEYİ TOZMAYI BIRAKSIN OTURSUN KARAR VERSİN
Türkiye'deki şampiyonluğu da kaybedebileceklerini öne süren Yıldırım, "Bu konuda ikinci adres federasyondur. Artık federasyon da bıraksın gezmeyi tozmayı, otursun karar versin" şeklinde konuştu.
Olay nedeniyle iki oyuncularının takımdan gittiğini hatırlatan Yıldırım şöyle konuştu:
Bunlardan dolayı, Türkiye'de biz şampiyonluğu da bu şekil olursa kaybedeceğiz, onu da söyleyeyim yani. Bunun sebebi federasyondur. Biz yabancı oyuncuyu getiriyoruz, dopingli diyorsunuz, gönderiyoruz çocuğu. Onun yerine oyuncu alamıyoruz. Geziyorlar, Amerikalarda seyahatlerde.
Federasyon aklını başına alsın hemen yarın karar versin. Biz bu oyuncuları getirirsek oynatabilecek miyiz? Oynatamayacak mıyız? Kamuoyuna çıkıp anlatsınlar. Bunu kamuoyuna söylesinler, bir sorumluluk alsınlar üstlerine. Gezmeyle tozmayla kapanmayla olmaz bu işler.
Sonra hesap sorarım. Bak, çok ağır hesap sorarım! Ayıp yani. Bugün bu takımın hem Avrupa'da hem de ben iddia ediyorum, bakın bu şekilde giderse Türkiye Ligi'ni de kaybettirecekler bize.
Çünkü oynanan ve görünen hadise bu. Herkesi aklını başına çağırıyorum. Federasyon bir karar versin. Desin ki, 'İki oyuncunuz gitti, onlar gelsinler', 'Oynatabilirsin' diye açıklama yapsınlar.
Bekliyoruz, bunu veya 'Oynatamazsınız' bu böyle kapanacak diyecekler. Biz de ona göre Fenerbahçe Spor Kulübü olarak yolumuzu çizeceğiz. Yönetim olarak kararımızı alacağız. Uygulama yapacağız.
"Bu gece acı bir gecedir" diyen Yıldırım, "Federasyon bu utançla yaşayacaksa mesele yok zaten. Aynı şekilde doping merkezi de. Yapılan çok ayıptır" diyerek sözlerini tamamladı.

kaynak: Mynet
DebausA
Pasifik•Admin
Pasifik•Admin
DebausA

Rep Puanı : 1273
Pasifik Puan : 58701

ForumPasifik Cüzdan
Altın Altın: Sınırsız
Para Para: Sınırsız

MesajKonu: Geri: Aziz Yıldırım'dan Bombalar !   Aziz Yıldırım'dan Bombalar ! IiconminitimeminiduvarsÇarş. Şub. 23, 2011 9:55 pm

her şekilde haklı adam dünyanın en iyi bayan basketbolcusunu getiriyoruz dopingli diyorlar
https://forumpasifik.yetkin-forum.com
VladRacul
Pasifik•Moderatör
Pasifik•Moderatör
VladRacul

Rep Puanı : 21
Pasifik Puan : 49055

ForumPasifik Cüzdan
Altın Altın: 5
Para Para: 15

MesajKonu: Geri: Aziz Yıldırım'dan Bombalar !   Aziz Yıldırım'dan Bombalar ! IiconminitimeminiduvarsPerş. Şub. 24, 2011 8:29 pm

Evet öyle gerçekten..

Aziz Yıldırım'dan Bombalar !
1 sayfadaki 1 sayfası